seksuele gezondheid amersfoort
  • Welkom
  • Seksuele problemen
  • Scholing & supervisie
  • Over mij
  • Publicaties
  • WTF!
  • Contact
  • Zoek
  • Menu Menu
Blog - laatste nieuws

Zin in seks geen mannending

/door Esther van der Steeg

In de rubriek 180 graden (Volkskrant Opinie, 15 december 2018): Seksuoloog Jelto Drenth (72) veranderde van mening over het verschil in lust tussen man en vrouw.

‘Zin in seks heeft niets te maken met sekse. Mannen kunnen net zo goed als vrouwen weinig zin in of angst voor seks hebben. Daarom zeg ik: je hebt mensen met veel zin in seks en mensen die er ambivalent of onverschillig tegenover staan. De oorzaken zijn divers en hebben vaak te maken met jeugdervaringen zoals een onveilige hechting. Het kan ook zijn dat er geen probleem achter schuilgaat. Niemand is verplicht om seks belangrijk of interessant te ­vinden. Er zijn mensen die penetratie gek of eng vinden en mensen die denken: hm, lekker. Ook dat heeft niets te maken met man of vrouw zijn.

‘In elke relatie zit iets van een machtsbalans van geven en nemen. Door de stereotype opvatting dat een man seksueel actief hoort te zijn, kan hij geestelijk in de knoop raken als hij dat niet is en zijn vrouw daar kribbig op reageert; alsof hij niet zou voldoen. Soms zie je dat een partner met meer behoefte aan seks, superieur en afwijzend gedrag vertoont. Dat is voor de minder enthousiaste partner niet opwindend, en de ­onderlinge verstandhouding wordt er zeker niet beter van.’ Lees het hele artikel.

Deel dit stuk
  • Delen op Facebook
  • Delen op Twitter
  • Delen op WhatsApp
  • Delen op Pinterest
  • Delen op LinkedIn
  • Delen op Tumblr
  • Delen op Vk
  • Delen op Reddit
  • Delen via e-mail
Misschien ook iets voor u
Over zin in seks
Maar mijn partner heeft seks nodig
Verschil in verlangen
Docu Mijn seks is stuk

Contactgegevens

info@seksuelegezondheidamersfoort.nl
06 41364957

Bezoekadres:
Gezondheidscentrum Cartesius
Cartesiusstraat 2
3817 XP Amersfoort

2021 © Copyright - Bureau Seksuele Gezondheid Amersfoort | website beheer | Powered by > Ontwerpgroep Lale
Monogamie wordt overschatLange afstandsseks
Scroll naar bovenzijde